Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z różańcem do Jana Pawła II

W Łąkcie Górnej odbyła się procesja różańcowa pod pomnik świętego papieża Polaka.

- Procesja różańcowa w Łąkcie zaczyna powoli wpisywać się w historię i tradycję parafii, bowiem przypada ona zawsze w dniu liturgicznego wspomnienia wielkiego polaka Jana Pawła II, które przypada w październiku, miesiącu poświęconemu Matce Bożej Różańcowej - przypomina Tomasz Kępa z Łąkty Górnej.

Parafianie zebrali się licznie w kościele, aby wspólnie rozpocząć nabożeństwo i udać się w procesji pod pomnik św. Jana Pawła II. Tradycyjnie już rozważania oraz dalszą część Różańca prowadzili nauczyciele Zespołu Szkół w Łąkcie Górnej. W procesji brała udział także Liturgiczna Służba Ołtarza oraz przedstawiciele straży pożarnych z terenu gminy Żegocina oraz z OSP w Łąkcie Dolnej wraz z pocztami sztandarowymi.

Procesja różańcowa rozpoczęła się w kościele parafialnym w Łąkcie Górnej. Uczestniczyły w niej m.in. jednostki straży pożarnej z terenu gminy Żegocina   Procesja różańcowa rozpoczęła się w kościele parafialnym w Łąkcie Górnej. Uczestniczyły w niej m.in. jednostki straży pożarnej z terenu gminy Żegocina
Tomasz Kępa
Uroczystość przed pomnikiem św. Jana Pawła II rozpoczęła się od złożenia zniczy, odmówiono Litanię do św. Jana Pawła II, a także zaśpiewano jego ulubioną pieśń „Barkę”.

Za przygotowanie uroczystości oraz liczny udział w pielgrzymce modlitewnej wszystkim zgromadzonym dziękował ks. Szczygieł. Stwierdził, iż każdy, kto jest w tym miejscu i ma własną intencję, którą chciał zawierzyć Matce Bożej oraz św. Janowi Pawłowi II, może być pewien, że zostaną zaniesione przed Boskie oblicze.

Na zakończenie czwartej Procesji Różańcowej uczestnicy odśpiewali pieśń „Zawitaj Królowo Różańca Świętego”. - Tego rodzaju wydarzenia modlitewne jednoczą ze sobą całą wspólnotę parafialną, która bardzo licznie gromadzi się, aby wspólnie i publicznie manifestować swoją wiarę - mówi Tomasz Kępa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama