V Miesiąc Papieski w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku zakończony.
Dobiegł końca V Miesiąc Papieski organizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym im. Jana Pawła II. – Rozpoczęliśmy od spotkania z uznanym fotografem naszego papieża panem Adamem Bujakiem i otwarciem wystawy jego fotografii, które można jeszcze zobaczyć w naszej bibliotece do połowy listopada – mówi pełniąca obowiązki dyrektora PiMBP w Brzesku Karina Legutek.
Na scenie RCKB wystąpił zespół teatralny z Porąbki Uszewskiej, który przedstawił spektakl o św. s. Faustynie, jednej z najbardziej znanych świętej, którą na ołtarze wyniósł Jan Paweł II.
– Dla naszych najmłodszych czytelników zorganizowaliśmy głośne czytanie książki Joanny Krzyżanek, która opowiada o tym, jak ojciec św. w ciągu swojego pontyfikatu okrążył kulę ziemską – dodaje pani Karina.
Na zakończenie V Miesiąca Papieskiego wystąpił chór Gaudium z par. pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Uczestnicy mogli wysłuchać piosenek specjalnie dobranych do wypowiedzi Jana Pawła II, które kierował do Polaków podczas swoich pielgrzymek do ojczyzny. – Wiele z nich jest dziś niewygodnych – podkreślał na początku koncertu Andrzej Gicala. – I trzeba dodać, że proroczych, zwłaszcza dotyczących fałszywego pojęcia wolności, manipulacji ludzkimi umysłami, zakłamywania prawdziwej istoty człowieczeństwa czy tak zwanej europejskości – mówi pani Krystyna, która od lat przychodzi na spotkania organizowane w ramach Miesiąca Papieskiego.
Mimo, że tegoroczny już się zakończył, odwiedzający brzeską bibliotekę nadal mogą sięgać do dziedzictwa myśli papieża Polaka.
– Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne nosi imię Jana Pawła II. Siłą rzeczy więc nie tylko przypominamy o naszym patronie podczas październikowego Miesiąca Papieskiego, ale gromadzimy zbiory poświęcone papieżowi Polakowi. To są książki z jego tekstami, ale i o Janie Pawle II. Zapraszamy naszych czytelników i wszystkich chętnych do odwiedzin biblioteki i zapoznania się z „papieskimi zbiorami” – dodaje Karina Legutek.