Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dzielmy się wiarą

Jeśli Jezus jest inspiracją naszych działań, to będziemy Go głosić i staniemy się Jego misjonarzami.

W Tarnowie 29 października odbyło się XVI Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Róże są naturalnymi sprzymierzeńcami misji, bo założyła je Paulina Jaricot, która także stoi u początków Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

– W diecezji w to dzieło włączają się róże różańcowe z około 160 parafii – informuje ks. Krzysztof Czermak, wikariusz biskupi ds. misji. To zaledwie trzecia część wspólnot parafialnych w diecezji. – Wspieramy misje, modląc się za nie, a także składając raz w miesiącu drobne ofiary na ich rzecz i żyjąc świadomością, że świadectwo naszego życia także jest głoszeniem Jezusa – mówi uczestniczka spotkania Sabina Gacoń z Bielczy. W pielgrzymce wzięło udział około 1500 wiernych z całej diecezji. – Hasłem tegorocznego Tygodnia Misyjnego są słowa „Ochrzczony to znaczy posłany”. Jednym z ważniejszych zadań chrześcijanina jest dzielić się wiarą. W rodzinie, parafii, diecezji, poza nią, na misjach. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby wiara była przekazywana – mówi przewodniczący modlitwie pielgrzymów bp Leszek Leszkiewicz. Wszyscy i każdy z nas.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma