Nowy numer 48/2020 Archiwum

JPII wciąż inspiruje

– Rozpoczęliśmy od spotkania z uznanym fotografem naszego papieża Adamem Bujakiem i otwarciem wystawy jego fotografii, które można jeszcze zobaczyć w naszej bibliotece do połowy listopada – mówi pełniąca obowiązki dyrektora PiMBP w Brzesku Karina Legutek.

Dobiegł końca V Miesiąc Papieski organizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II.

Na scenie RCKB wystąpił zespół teatralny z Porąbki Uszewskiej, który przedstawił spektakl o św. s. Faustynie, którą na ołtarze wyniósł Jan Paweł II. Dla najmłodszych czytelników zorganizowano głośne czytanie książki Joanny Krzyżanek, która opowiada o tym, jak ojciec święty w ciągu swojego pontyfikatu okrążył kulę ziemską. Na zakończenie wystąpił chór „Gaudium” z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Wysłuchano piosenek specjalnie dobranych do wypowiedzi Jana Pawła II, które kierował do Polaków podczas swoich pielgrzymek do ojczyzny. W sumie we wszystkich wydarzeniach VMP uczestniczyło blisko 1 tys. osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama