Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dziękczynienie za świętego

W parafii, skąd pochodzą osoby, które doznały cudów za wstawiennictwem o. Papczyńskiego, była także podegrodzka delegacja.

W niedzielę przed uroczystością Wszystkich Świętych w Ełku w parafii NMP Królowej Apostołów, gdzie proboszczem jest podegrodzki rodak ks. Jerzy Owsianka i skąd pochodzą osoby, które doznały cudów za wstawiennictwem o. Papczyńskiego, odbyła się Msza dziękczynna za dar kanonizacji o. Stanisława z Podegrodzia.

W Mszy św., której przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur, wzięła udział także delegacja z Podegrodzia, która wyróżniała się bogato zdobionymi strojami ludowymi Lachów Podegrodzkich. Towarzyszył im proboszcz ks. Józef Wałaszek.

Ołtarz z obrazem o. Papczyńskiego podarowanym przez parafian z Podegrodzia.   Ołtarz z obrazem o. Papczyńskiego podarowanym przez parafian z Podegrodzia.
arch. parafii pw. NMP Królowej Apostołów w Ełku
Na zakończenie Eucharystii bp Mazur poświęcił m.in. ołtarz dedykowany o. Stanisławowi Papczyńskiemu, który zawiera obraz nowego Świętego autorstwa Kazimierza Twardowskiego. To dar parafii św. Jakuba Apostoła w Podegrodziu. W ołtarzu znajduje się relikwiarz św. o. Stanisława ustawiony na kamieniu - tzw. otoczaku przywiezionym z brzegu rzeki Dunajec z Podegrodzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL