Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zmarł ks. Wojciech Zygmunt

Był proboszczem w parafiach w Dobryninie i Woli Mędrzechowskiej.

Ks. Wojciech Zygmunt urodził się 20 sierpnia 1935 roku w Gaboniu. Egzamin dojrzałości złożył w Starym Sączu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 9 listopada 1958 roku.

Jako wikariusz pracował w parafii Rzochów. Od roku 1960 pełnił urząd rektora kościoła pomocniczego w Dobryninie, następnie wikariusza eksponowanego, a od 1977 roku pierwszego proboszcza nowoutworzonej parafii Dobrynin. Urząd proboszcza parafii Dobrynin pełnił do 1983 roku.

W latach 1984–1989 był rezydentem  z prawami wikariusza w parafii Łososina Dolna, a w latach 1989 – 1996 sprawował urząd proboszcza parafii Wola Mędrzechowska. Ponadto był dekanalnym referentem misyjnym w dekanacie Szczucin.

Od 1996 roku był rezydentem w parafii Chełm. Od 1997 roku do 2007 roku pracował duszpastersko na Ukrainie. W 2007 roku zamieszkał jako rezydent w Strzeszycach (w parafii Ujanowice). Od 2011 roku przebywał w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym Caritas Diecezji Tarnowskiej w Grybowie.

Wprowadzenie ciała śp. ks. Wojciecha do kościoła parafialnego w Dobryninie odbędzie się w czwartek 10 listopada o godz. 11.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Dobryninie w czwartek 10 listopada o godz. 13, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma