Nowy Numer 29/2018 Archiwum

11 listopada bez postu

Modlitwa i miłosierdzie zamiast pokuty w Święto Niepodległości. Biskup Tarnowski dał dyspensę na 11 listopada.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił diecezjanom i osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru dnia 11 listopada. Poniżej pełny tekst dekretu.

Kierując się dobrem duchowym wiernych oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom duszpasterzy, na mocy kan. 87 § 1 KPK udzielam wszystkim Wiernym diecezji tarnowskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji (por. kan. 91 KPK) dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 11 listopada br. (Narodowego Święta Niepodległości) wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.

Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcam do modlitwy w intencji Ojca Świętego i do praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.

Z pasterskim błogosławieństwem!

Bp Andrzej Jeż

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma