Nowy numer 48/2020 Archiwum

W niedzielę zamykamy

13 listopada odbędzie się uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w kościołach jubileuszowych.

Decyzją biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża Bramy Miłosierdzia zostały otwarte w 12 kościołach diecezji. Jest to osiem bazylik mniejszych oraz kościół Miłosierdzia Bożego w Dębicy, kościół parafialny w Dąbrowie Tarnowskiej, sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach i kościół Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju.

Uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w całym Kościele, a zatem we wszystkich kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej nastąpi w niedzielę 13 listopada. Zatem to już ostatnie dni, aby skorzystać z łask jubileuszowych związanych z przejściem przez Bramę Miłosierdzia. Ponieważ Jubileusz Miłosierdzia trwa do 20 listopada odpusty jubileuszowe niezwiązane z pielgrzymowaniem do Bramy Miłosierdzia będzie można zyskiwać aż do niedzieli Chrystusa Króla włącznie.

Kapłani zachęcają wiernych do wzięcia udziału w uroczystym zamknięciu Bramy Miłosierdzia w najbliższym kościele jubileuszowym lub w katedrze.

W katedrze tarnowskiej głównej uroczystości o godz. 15 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Bochnia, bazylika: uroczystość zamknięcia Bramy Jubileuszowej, której przewodniczył będzie ks. prof. prepozyt Janusz Królikowski, odbędzie się na Mszy św. o godz. 10.30.

Ciężkowice, bazylika: uroczystemu zamknięciu Bramy Miłosierdzia o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. prałat Andrzej Michalik, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Dąbrowa Tarnowska: uroczyste zamknięcie Bramy Miłosierdzia przez delegata Biskupa Tarnowskiego odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.

Dębica, kościół pw. Miłosierdzia Bożego: uroczystość zamknięcia Bramy Jubileuszowej odbędzie się o godz. 11.

Grybów, bazylika: uroczysta Msza św. z obrzędem zamknięcia Bramy Miłosierdzia odbędzie się o godz. 11. Uroczystości przewodniczył będzie ks. prał. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Krynica, kościół pw. Wniebowzięcia NMP: uroczystość zamknięcia Bramy Jubileuszowej, której przewodniczył będzie ks. prał. Józef Poręba, odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.45.

Limanowa: Msza św. dziękczynna z okazji zamknięcia Bramy Miłosierdzia będzie sprawowana o godz. 12, przewodniczył jej będzie wikariusz biskupi ks. Krzysztof Bułat.

Mielec, bazylika św. Mateusza: uroczystość zamknięcia Bramy Miłosierdzia odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.

Nowy Sącz, bazylika św. Małgorzaty: uroczystość zamknięcia Bramy Miłosierdzia nastąpi podczas Mszy św. o godz. 12.

Szczepanów: uroczysta Msza św. z obrzędem zamknięcia Bramy Jubileuszowej odbędzie się o godz. 9.30.

Tuchów, bazylika: główna Msza św. dziękczynna z obrzędem zamknięcia Bramy Miłosierdzia pod przewodnictwem ks. prał. Zbigniewa Krzyszowskiego, delegata biskupiego, odbędzie się o godz. 12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama