Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie żyje ks. Józef Dominik

Był budowniczym m.in. monumentalnej drogi krzyżowej w Tylmanowej. Miał 73 lata.

9 listopada w Domu Księży Emerytów w Tarnowie zmarł ks. Józef Dominik, pochodzący z parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Urodził się 15 stycznia 1943 roku. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w 1975 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Wojakowa, Tylmanowa, Bobowa, Cikowice, Gumniska i Jastrzębia.

W latach 1994–1996 był rezydentem w parafii Berest, a przez ostatnie 20 lat w parafii Marcinkowice. Krótko mieszkał także w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

W Tylmanowej w czasach głębokiej komuny (1977-1983) z jego inicjatywy powstała Kalwaria, zwieńczona krzyżem, dobrze widocznym z drogi wojewódzkiej Nowy Sącz - Krościenko. Był budowniczym stacji Męki Pańskiej także przy ul. Chruślickiej w Nowym Sączu. Własnym kosztem i fizyczną pracą, wspomagany przez miejscowych parafian, wybudował także kaplicę w Łążku. W Marcinkowicach zasłynął także z gorliwości kapłańskiej i jako głosiciel patriotycznych kazań.

W Święto Niepodległości (11 listopada) o godz. 10 w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie zostanie odprawiona Msza święta żałobna. Wprowadzenie ciała śp. Ks. Józefa do kościoła parafialnego w Marcinkowicach nastąpi w sobotę (12 listopada) o godz. 9. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Marcinkowicach w sobotę (12 listopada) o godz. 11, a następnie ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma