Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ministrowie ołtarza

9 chłopców zostało przyjętych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza w parafii Lipnica Wielka.

Najpierw musieli przejść specjalny kurs przygotowawczy. – Trwał on kilka miesięcy. Chłopcy poznawali podstawowe elementy i zasady liturgii, żeby mogli wiedzieć, jak służyć przy ołtarzu i w jak ważnych wydarzeniach uczestniczą – mówi ks. Tomasz Cwenar, opiekun LSO w Lipnicy Wielkiej.

W końcu przyszedł czas na uroczyste przyjęcie do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. – Odbyło się ono podczas Mszy św. w święto poświęcenia bazyliki laterańskiej, czyli 9 listopada – dodaje ks. Tomasz.

Nowi ministranci złożyli specjalne przyrzeczenie, a po nim otrzymali błogosławieństwo do pełnienia swoich zadań przy ołtarzu. – Znakiem nowo otrzymanej godności ministranckiej były kapturki, które chłopcy otrzymali jako dopełnienie obrzędu przyjęcia do grona ministrantów – wyjaśnia opiekun.  

Chłopcy z Lipnicy Wielkiej zostali ministrantami na kilka dni przed swoim patronalnym świętem, które przypada w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma