Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rusz duszę

Dzieło Powołań Diecezji Tarnowskiej rusza z nową inicjatywą budzenia w młodych pragnienia pójścia za Chrystusem.

Rusz duszę! – pod taką nazwą rozpoczyna swoją działalność Dzieło Powołań Diecezji Tarnowskiej w nowym roku formacyjnym.

– Celem dzieła jest zmiana myślenia ludzi na temat powołania poprzez przybliżanie różnorakich jego aspektów i ukazanie powołania jako marzenia Boga wobec konkretnego człowieka. Będzie dużo o powołaniu – być może dla wielu – z całkiem innej, nowej perspektywy – mówią odpowiedzialni za dzieło powołań.

Według nich, każdy jest powołany. – Problem w tym, że wielu osobom, owo powołanie kojarzy się jedynie z księżmi i zakonnicami. Bóg przede wszystkim pragnie naszego szczęścia i w tym celu powołuje nas do istnienia, wyposaża w talenty, zdolności i tym samym zaprasza nas do udziału w dziele współtworzenia świata. To, kim ktoś ma być, jaką drogą winien pójść, jaki zawód wykonywać, powinno być owocem rozpoznania tego Bożego marzenia wobec konkretnej osoby – dodają organizatorzy, wśród których są ludzie młodzi, ale i księża oraz siostry zakonne.

– W ramach duszpasterstwa powołań podejmujemy równocześnie inicjatywy modlitewne, spotkania ze słowem Bożym. Będą to m.in. „Podpłomyki na śniadanie”, „Dycha dla księdza”, „Zapytaj biskupa” oraz rekolekcje dla młodych – dodaje ks. Marcin Baran, diecezjalny moderator Dzieła Powołań. 

W ramach inicjatywy powstała nowa strona internetowa www.rusz-dusze.pl, dzieło jest też obecne na portalach społecznościowych. Od tego roku Dzieło Powołań Diecezji Tarnowskiej podlega pod Wydział Duszpasterstwa Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama