Nowy numer 49/2020 Archiwum

Kto dostanie medal?

W niedzielę 20 listopada poznamy wyróżnionych przez biskupa tarnowskiego diecezjalnym odznaczeniem.

Biskup Andrzej Jeż wręczy 20 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata czterdzieści jeden medali „Dei Regno Servire”. Uroczystość odbędzie się w bazylice katedralnej w Tarnowie.

– Biskup odznaczy medalami osoby zaangażowane w życie parafii. Będą to m.in. organiści, członkowie Akcji Katolickiej, a także nadzwyczajni szafarze Komunii św., członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego, wolontariusze Caritas, a także osoby pracujące w poradniach rodzinnych. W gronie wyróżnionych będą też małżeństwa – mówi ks. dr hab. Robert Kantor, kanclerz kurii diecezjalnej w Tarnowie.

Bp Andrzej Jeż zdecydował, że od tego roku wręczany będzie tylko jeden rodzaj medalu, a nie tak jak dotychczas złoty, srebrny i brązowy.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to również patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.  

Podczas Mszy św. w katedrze około 50 kandydatów do KSM złoży przyrzeczenie i zostanie wcielonych w szeregi pełnoprawnych członków stowarzyszenia.

Druga część obchodów odbędzie się w auli Jana Pawła II. Podczas uroczystości wręczone zostaną dyplomy i wyróżnienia za zaangażowanie w działalność KSM Diecezji Tarnowskiej, a także legitymacje i odznaki dla nowych członków Stowarzyszenia.

Razem z młodzieżą na Mszy św. o 10.30 będą modlić się działacze Akcji Katolickiej. Spotkanie dla tej grupy rozpocznie się już o 9.00 w auli Jana Pawła II. Odbędzie się wtedy finał konkursu plastyczno – fotograficznego pod hasłem: „Moja chrzcielnica”, ogłoszonego przez Akcję Katolicką.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata będzie przeżywana w tym roku jako zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski. W katedrze i we wszystkich parafiach diecezji w tym dniu zostaną wypowiedziane słowa Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama