Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dziś pogrzeb kapłana pochodzącego z Brzeska

Ks. Michał Kotra był m.in. duszpasterzem w Czechach.

21 listopada o godz. 14 w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku odbędzie się Msza święta pogrzebowa za duszę śp. ks. Michała Kotry. Ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Michał Kotra, pochodzący z Brzeska, zmarł 18 listopada w wieku 60 lat. Przez wiele lat był duszpasterzem w Czechach, a od 2002 roku ze względu na stan zdrowia zamieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 22 maja 1983 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Czarna Sędziszowska, Bystra i Mogilno. W latach 1993–2002 pracował duszpastersko w archidiecezji praskiej, w Czechach.

Ze względu na stan zdrowia wrócił do diecezji tarnowskiej. Jednak jak wspominał jego przyjaciel Paweł Nowak, z którym się znał od przedszkola, podyktowana chorobą potrzeba zwolnienia tempa pracy dla ks. Michała wcale nie oznaczała, że w jego życiu zawiało nudą.

Miał więcej czasu na czytanie, pisanie publikacji. Na stronie www.brzesko.ws można przeczytać jego relację z wyprawy w teren dawnego dekanatu Gorlice-Południe, w którym przed laty pracował jako wikariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama