Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rekolekcje z bp. Leszkiem

Choć może w nich wziąć udział każdy, siedząc na własnej kanapie, to są one po to, by z niej wstać.

27 listopada na profilu facebookowym bocheńskiej wspólnoty "Strumienie Wody Żywej" (TUTAJ) rozpoczęły się internetowe adwentowe rekolekcje z bp. Leszkiem Leszkiewiczem. Składać się będą z 12 krótkich refleksji biskupa, które publikowane będą tam w każdy poniedziałek, środę i piątek Adwentu, wieczorami, około godz. 18. Dziś zobaczymy pierwsze rozważanie w formie audio-video. Bezpośrednio nawiązywać do nich będzie 12 świadectw członków wspólnoty "Strumienie Wody Żywej". Te ukazywać się będą we wtorki, czwartki i soboty.

- Główna myśl tych rekolekcji to "Idźcie i głoście!", hasło nowego roku duszpasterskiego - wyjaśnia Łukasz Samek ze wspólnoty "Strumienie Wody Żywej". Uważa, że jest to idealna zachęta Pana Jezusa do tego, co czynić, gdy słyszy się Dobrą Nowinę. - Tego właśnie potrzebują ludzie, którzy doświadczyli relacji z żywym Bogiem - zachęty, aby dzielić się tym doświadczeniem - dodaje.

Takiej właśnie zachęty w połączeniu z Franciszkowym przynagleniem do "wstania z kanapy" udzieli nam w internetowych rekolekcjach adwentowych bp Leszek Leszkiewicz. Każde z rozważań kończyć się będzie zadaniem, więc zanim usadowimy się na kanapie, warto mieć przy sobie Pismo św, coś do pisania i kartkę papieru.

Bocheńska wspólnota "Strumienie Wody Żywej" powstała po kursie Alpha, który odbył się w Bochni wiosną tego roku. - Pragnęliśmy pogłębienia swoich relacji z Bogiem, regularnych spotkań, na których mielibyśmy możliwość wspólnej modlitwy, wsłuchiwania się w Słowo Boże oraz uwielbiania Boga. Na spotkania zaczęliśmy zapraszać swoje rodziny, przyjaciół, sąsiadów, ludzi z pracy - wyjaśnia Łukasz Samek.

Wspólnota jest także organizatorem odbywających się regularnie wieczorów modlitwy. Do tej pory odbyło się już 6 takich dwugodzinnych spotkań, w których bierze udział coraz większa liczba osób.

Posłuchajcie zaproszenia bp. Leszka na rekolekcje "Idźcie i głoście":

Idźcie i głoście! Zaproszenie
Strumienie Wody Żywej BOCHNIA

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama