Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rekolekcje w domu? Czemu nie!

W Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczynają się Wielkie Parafialne Rekolekcje Adwentowe. W domach.

We wtorek 29 listopada podczas wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej gospodarze parafialnych grup domowych odbiorą materiały, które będą im służyć podczas odprawiania wielkich parafialnych rekolekcji adwentowych.

Jak dotychczas zgłosiło około 230 osób. W ich domach co tydzień przez cztery niedziele adwentu i dwie niedziele okresu świątecznego będą gromadzić się rodziny, by rozważać słowo Boże i szukać odpowiedzi na sześć ważnych pytań: „Czy wszystko jest po coś?”, „Czy cierpienie ma sens?”, „Czy wszystko można wybaczyć?”, „Zawaliło mi się życie i co dalej? Czy Pan Bóg podkłada nam nogę?”, „Po co jestem na ziemi?”.

Pomocą będą m.in. krótkie filmy – wprowadzenia, których bohaterami będą m.in. Krzysztof Ziemiec, Jasiek Mela, s. Małgorzata Chmielewska i Eleni. Ta ostatnia wystąpi w Dąbrowie Tarnowskiej z koncertem 8 grudnia.

– Odpowiedzi na te pytania nie można udzielić w biegu, na jednej nodze, z językiem na brodzie i oczami wpatrzonymi w zegarek. Być może dla kogoś z nas udział w spotkaniach małych grup domowych będzie ostatnią deską ratunku, ostatnią szansą, żeby się zatrzymać, zastanowić, wyhamować i przeżyć coś ważnego – mówi ks. proboszcz Stanisław Cyran.

Wielkie parafialne rekolekcje adwentowe mają za cel dzielenie się słowem Bożym i budowanie wspólnoty przez pokonywanie anonimowości.

– To nie jest utopia, w naszej parafii jest bardzo wiele osób, które mają marzenie, by nasza parafia rosła wzdłuż i wszerz, by coraz więcej ludzi odnajdywało drogę do Boga. To jest bardzo dobry znak i dar. Myślę, że około 1,5 tysiąca osób przeżyje te rekolekcje. O to modliło się wiele osób, za co bardzo im dziękuję. Teraz my musimy pokonać przeszkodę braku czasu i skorzystać z łaski tych rekolekcji – dodaje ks. Cyran.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama