Nowy numer 46/2018 Archiwum

Arka filmów

W kinie „Sokół” będzie można zobaczyć obrazy, których nie spotkacie na co dzień na wielkim ekranie.

Od 8 do 11 grudnia w ośmiu miastach w Polsce, w tym w Nowym Sączu, zagości festiwal filmów chrześcijańskich Arka 2016. Jak podkreślają organizatorzy, festiwal ma promować obrazy światowej kinematografii o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych.

W sumie będzie można zobaczyć 12 filmów pełnometrażowych w ramach czterech bloków tematycznych „Wiara”, „Nadzieja”, „Miłość” oraz „Retrospektywa Juana Manuela Motelo”. Widzowie obejrzą takie filmy jak „Objawienie”, „Hillsong: Niech rośnie nadzieja”, „Podróż Winnie”, „Życie animowane”, „Prawie święty”, „Doo Dah Man”, „Urodzony zwycięzca”, „Węzły życia”, „Czekając na motyle”, „Ziemia Maryi”, „Ostatni szczyt” i „Ślady stóp”. Projekcjom będą towarzyszyć prezentacje filmów krótkometrażowych, spotkania wokół filmów i wystawa multimedialna. Pierwszego dnia festiwalu, 8 grudnia, po projekcji filmu o 19.20 rozpocznie się wieczór uwielbienia z udziałem Arkadia. Szczegółowy program festiwalu można zobaczyć na stronie festiwalarka.pl. Wszystkie projekcje odbędą się w kinie Sokół w Nowym Sączu przy ul. Jana Długosza 3. Organizatorami festiwalu są Fundacja Węzeł oraz Rafael Film. – W obecnym świecie, dla wychowanych w kulturze obrazu widzów film jest tą dziedziną sztuki, która w najlepszy sposób opisuje rzeczywistość. Jak każde dzieło sztuki ma pomóc w zrozumieniu świata, człowieka, a także własnych zachowań, wyborów, czy postaw – przekonują organizatorzy festiwalu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy