Nowy numer 8/2021 Archiwum

Z wierszami Oszajcy...

spotkali się mieszkańcy Przecławia podczas spotkania z autorem zorganizowanego przez stowarzyszenie Rędziny.

Spotkanie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury w Przecławiu. Uczestnicy obejrzeli prezentację z Ziemi Świętej, uzupełnioną refleksjami o. Wacława Oszajcy SJ, księdza i poety, który podzielił się ze słuchaczami cyklem wierszy będących ilustracją przeżytych doświadczeń w Izraelu.

- Niezwykłe metafory poruszyły nasze umysły, serca i wyobraźnię. Usłyszeliśmy wiele pięknych wierszy i była to niewątpliwie poezja opisowo – refleksyjna, momentami naprawdę trudna. Budziła niepokój sformułowaniami, czasem cieszyła rozbłyskiem humoru, w innym miejscu głęboko wzruszała. Myślę, że zaprezentowane wiersze można uznać za poetycki, niezwykle osobisty pamiętnik o. Wacława Oszajcy - mówi Jan Marszałek.

Uczestnicy spotkania z o. Oszajcą   Uczestnicy spotkania z o. Oszajcą
Archiwum stowarzyszenia
O. Wacław odpowiadał podczas spotkania na pytania dotyczące sensu cierpienia, śmierci, życia z Bogiem lub bez Niego. – Spotkanie, trwające niemal trzy godziny, minęło niepostrzeżenie. O. Wacławowi towarzyszyli jezuici o. Damian i o. Rafał, współtwórcy aplikacji „Modlitwa w drodze” - dodaje pan Jan. Inicjatorem i organizatorem spotkania był Wojciech Kaszub, prezes SSK „Rędziny”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama