Nowy numer 3/2021 Archiwum

Lampion i odblaski przejdź do galerii

W 21 parafiach wiejskich powiatu tarnowskiego Duszpasterstwo Kierowców, Policja i Caritas rozpoczęły akcję "Bądź widoczny na drodze".

Duszpasterstwo Kierowców Diecezji Tarnowskiej wraz z Komendą Miejską Policji Wydziałem Ruchu Drogowego w Tarnowie jest organizatorem akcji „Bądź widoczny na drodze”, mającą na celu zachęcić uczestników m.in. rorat, by zabierali ze sobą na nabożeństwo nie tylko lampiony, ale nosili odblaski. Akcja ta jest przeprowadzana na terenie powiatu tarnowskiego w 21 parafiach wiejskich. Odbyła się już m.in. w Brniu czy Lisiej Górze.

- Adresatami tej akcji są ludzie uczęszczający na roraty, gdyż nieraz w porannych czy też wieczornych porach, idąc do kościoła lub z niego wracając, są niewidoczni na drodze, stając się potencjalnymi ofiarami wypadków. Bezpieczeństwo na drodze to bycie widocznym - mówi ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców.

Dzięki współpracy z Caritas Diecezji Tarnowskiej zostało rozdanych 2 tys. odblasków. Odblaski to minimum do tego, aby być zauważonym przez innych uczestników ruchu drogowego, dlatego Diecezjalny Duszpasterz Kierowców apelował do uczestników rorat, aby ubierali kamizelki odblaskowe lub nosili ze sobą latarki, idąc do kościoła i z niego wracając.

- W minionym roku zginęło ponad 110 osób na drogach diecezji tarnowskiej, a 30 procent z nich to piesi. Za każdą z tych ofiar idzie trauma rodziny i rozpacz. Dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej, aby być bezpiecznym na drodze i uniknąć niepotrzebnych sytuacji - apeluje ks. Migacz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama