Nowy numer 46/2018 Archiwum

Bez kanapy dusza rusza przejdź do galerii

W Świniarsku koło Nowego Sącza w ramach dekanalnego spotkania młodzieży odbył się wieczór uwielbienia.

Niemała świątynia w Świniarsku wypełniła się zupełnie. Młodzi udzie przyjechali ze swymi duszpasterzami z okolicznych parafii dekanatu, od Chomranic aż po Tabaszową. Wieczór poprowadził klerycki zespół „Genezareth”. 

Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem, które poprowadził ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny WSD w Tarnowie. – Warto zmierzyć się z problemem, którym dziś dla człowieka często jest brak umiejętności słuchania. Wolimy często mówić, czasem nawet za dużo, niepotrzebnie, a nie umiemy słuchać. Ze słuchaniem wiąże się bezpośrednio kwestia słyszenia. Bo nie każdy kto słucha słyszy. To także rodzi kłopoty ze słuchaniem Słowa, czyli głosu Boga, który mówi do nas. Zachęcam, by w chwili adoracji Najświętszego Sakramentu próbować zasłuchać się w to, co Jezus pragnie każdemu z nas, osobiście powiedzieć – zachęcał zebranych ks. Tomasz.

Tematem medytacji było słowo z Ewangelii św. Łukasza o Piotrze, do którego Jezus powiedział, żeby jeszcze raz zarzucił sieci i wypłynął na głębię. Piotr to uczynił na słowo Jezusa! – Trzeba się pytać komu bardziej ufamy? Jezusowi czy naszym własnym kalkulacjom? – zapraszał ks. Tomasz. Po przyjęciu Jezusa w Komunii świętej młodzi wzięli udział w koncercie uwielbienia poprowadzonym przez zespół „Genezareth”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy