Nowy numer 4/2021 Archiwum

Jarmark z aniołami przejdź do galerii

Podczas wczorajszego misyjnego kiermaszu, który przy bazylice w Tuchowie organizowany jest od 10 lat, udało się zebrać 24,5 tys. zł.

Tegoroczny X Misyjny Jarmark z Aniołami, zorganizowany przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji działające w WSD Redemptorystów w Tuchowie oraz sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, był okazją do wsparcia budowy kościoła w Burkina Faso w Afryce.

- Nie byłoby jarmarku, gdyby nie hojność sponsorów, wysiłek kół, stowarzyszeń, szkół, poświęcony czas osób prywatnych i naszej młodzieży z RSPM-u - zaznacza br. Adam Dudek CSsR z Tuchowa. - Efekty przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. To cieszy z co najmniej dwóch powodów. Pierwszy to coraz większa świadomość, że jesteśmy członkami Kościoła powszechnego i jesteśmy odpowiedzialni za nasze siostry i naszych braci, w tym przypadku w Afryce, którzy są biedniejsi od nas. Drugi powód to otwartość serca innych ludzi, ich chęć podzielenia się talentami, tym, co posiadają, z innymi. To buduje i umacnia wzajemne relacje - dodaje.

Wymiernym efektem jarmarku jest kwota 24 500 zł, którą zebrano podczas samego kiermaszu. Zostanie ona przekazana o. Markowi Marszałkowi CSsR i wesprze budowę kościoła dla jego afrykańskich parafian.

Eucharystia w intencji wszystkich dobrodziejów, uczestników i organizatorów jarmarku zostanie odprawiona w niedzielę 15 stycznia o godz. 16 w tuchowskim sanktuarium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama