Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Opowieść żony świętego

Uczennica klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego w Przecławiu - Weronika Wilczyńska zdobyła II miejsce w finale XXVI Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej.

Weronika recytowała wiersz K.Iłłakowiczówny „Opowieść małżonki świętego Aleksego”. Opiekunem Weroniki jest Małgorzata Wąż.

Konkurs zdobył sobie liczne grono sympatyków na całym Podkarpaciu, a Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim zorganizował go już po raz 26. Jest to najstarszy konkurs poetycki w Polsce o tematyce religijnej. Co roku w eliminacjach bierze udział ponad 200 wykonawców prezentujących lirykę religijną, modlitwy, prozę i poezję poszukującą sensu istnienia, a także rozważającą egzystencjalne dylematy człowieka. Uczestnikami tych poetyckich zmagań są uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe, którzy prezentują się w 3 kategoriach: recytacja, poezja śpiewana, monodram. Finał konkursu poprzedziły eliminacje rejonowe, które odbyły się w pięciu ośrodkach kultury na terenie województwa podkarpackiego. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma