Nowy numer 3/2021 Archiwum

Opłatek konsekrowanych przejdź do galerii

Księża i siostry zakonne złożyli biskupom życzenia świąteczne.

W kurii diecezjalnej w Tarnowie odbyło się świąteczne już spotkanie biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża oraz jego biskupów pomocniczych Stanisława Salaterskiego i Leszka Leszkiewicza z osobami konsekrowanymi.

Na spotkanie przyjechali księża i siostry zakonne z całej diecezji. - Nasze życzenia dla księży biskupów, jak i dla wszystkich diecezjan, zawierają się w haśle tego roku "Idźcie i głoście". Chcemy iść i głosić prawdę, która budzi w ludzkich sercach nadzieję. Chcemy głosić, że Bóg jest Stwórcą, jest wszechmocny, jest Miłością i Pokojem. Doświadczenia spotkania z takim Bogiem życzymy wszystkim - mówi s. Urszula Kowal, służebniczka dębicka.

Spotkanie rozpoczęło się od życzeń złożonych najpierw przez przedstawicielkę osób konsekrowanych s. Urszulę Kozioł, następnie do zebranych przemówił bp Andrzej Jeż. Podziękował wszystkim księżom i siostrom zakonnym za pracę duszpasterską.

- W roku 2017, kiedy wspominać będziemy rocznicę objawień w Fatimie, życzę wam prostoty fatimskich dzieci. Niech was też pociąga patron obecnego roku św. Brat Albert, który dla wszystkich był dobry jak chleb - mówił pod adresem osób konsekrowanych bp Jeż.

Biskupi, księża, siostry połamali się tradycyjnie opłatkiem. Prezentem gości dla bp. Jeża była szopka z piernika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama