Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ruszyły zastępy przejdź do galerii

26 grudnia w parafiach diecezji tarnowskiej odbyło się posłanie kolędników misyjnych. W najbliższych dniach będą odwiedzać nasze domy.

„Posłani w imię Chrystusa na peruwiańską ziemię” to hasło, które przyświeca zorganizowanej już po raz 24. akcji kolędników misyjnych. W ubiegłym roku uczestniczyło w niej 419 parafii. Armia ponad 21 tys. dzieci odwiedziła 145 tys. rodzin. Uroczyste posłanie kolędników misyjnych odbywa się co roku 26 grudnia.

W samej tylko mościckiej parafii w tym roku z kolędą misyjną rozesłano 29 grup kolędniczych, które 26 i 27 grudnia będą odwiedzać nasze domy. Dwadzieścia cztery z nich tworzą uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mościcach. - Uczniowie czekają na tę kolędę. Już od września o nią pytają i z radością poświęcają swój czas. Mają wolne, mogliby pospać dłużej i poleżeć na kanapach, ale oni wolą z nich wstać i iść - mówi Agata Polek, katechetka z Mościc.

Ruszyły zastępy   Należą się wyrazy uznania dla dzieci i ich rodziców za zaangażowanie w tę akcję - mówi Agata Polek (w środku), katechetka w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mościcach Beata Malec-Suwara /Foto Gość Kuba ze Szkoły Animacji Misyjnej, który po raz drugi bierze udział w akcji kolędniczej, mówi, że w większości ludzie są otwarci. - W tamtym roku postawiliśmy nie tyle na odgrywanie scenek, co opowiadanie o tym, jak jest na misjach, m.in. w Afryce. Ludzie byli ciekawi tego i otwierali swoje serca na potrzeby tych dzieci, które są w krajach misyjnych - dodaje.

W tym roku dzieci i młodzież zebranymi ofiarami będą wspierać projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Czadu, Republiki Konga, Rwandy, Kazachstanu oraz Tajlandii w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Dla kolędników przygotowano także konkursy, m.in. wiedzy o misjach, który w tym roku dotyczy 25-lecia obecności księży tarnowskich w Peru, oraz konkurs filmowy na temat przygotowań i samego kolędowania. Jest także konkurs „Spieszmy do Betlejem” dla grup kolędniczych na najpiękniejszą gwiazdę i stroje.

Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych w tym roku odbędzie się 14 stycznia 2017 r. w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Grupy należy zgłosić do Wydziału Misyjnego do 9 stycznia 2017 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama