Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pierwsi urodzeni w 2017 roku

Już 30 sekund po północy w Tuchowie urodziło się dwoje dzieci. To dobrze rokuje na przyszłość, choć już w ubiegłym roku przyszło tu na świat więcej noworodków niż w poprzednim.

Pracowity był początek nowego roku w Centrum Zdrowia Tuchów. Już 30 sekund po północy urodziło się tu dwoje dzieci - chłopiec i dziewczynka.

Pierwszy mieszkaniec regionu, który urodził się w tym roku, będzie miał na imię Artur. Jego mama pani Agnieszka w godzinę po tym, jak około 19-ej w Sylwestra zaczęły się u niej bóle porodowe, trafiła do szpitala rodzinnego Centrum Zdrowia Tuchów. Wcześniej to także tutaj przyszły na świat jej córki.

Teraz dziesięcioletnia Wioletta i pięcioletnia Justyna deklarują, że będą się opiekować bratem. Jak przekonuje pani Agnieszka poród przebiegał bez utrudnień. A Artur – przynajmniej w pierwszych godzinach po porodzie – okazuje się „bardzo spokojnym i przekochanym dzieckiem”. Chłopiec po urodzeniu ważył 3 650 g, miał 58 cm i otrzymał maksymalną liczbą 10 punktów w skali Apgar.

Mama Artura dodaje, że obserwując tuchowską porodówkę od dekady, nie sposób nie zauważyć wielu pozytywnych zmian w zakresie poprawy komfortu pobytu i wyposażenia placówki w specjalistyczny sprzęt. - Tylko nastawienie personelu się nie zmienia. Jest wciąż bardzo przyjazny i życzliwy i niech jak najdłużej taki pozostanie - mówi pani Agnieszka.

Pierwsi urodzeni w 2017 roku   Rodzice pierwszej mieszkanki regionu, która została zarejestrowana w tuchowskim szpitalu pół minuty po północy, mieszkają w Radlnej Marek Kołdras /Centrum Zdrowia Tuchów Rodzice pierwszej mieszkanki regionu, która została zarejestrowana w tuchowskim szpitalu pół minuty po północy mieszkają w Radlnej. Jak przystało na kobietę - dziewczynka jest nieco drobniejsza. Córka pani Anny waży 3 350 g i ma 54 cm. Ocena stanu zdrowia według skali Apgar wyniosła 8 punktów, co oznacza, że prognozy także dla tego dziecka są bardzo dobre.

Miniony rok był kolejnym, w którym w porodówkach Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska przyszło na świat więcej dzieci niż rok wcześniej. Choć nie ma jeszcze całorocznej statystyki, już wiadomo, że od stycznia do początku grudnia 2016 w obu miastach przyszło na świat ponad 1800 dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama