GN 45/2018 Archiwum

Motyle, kosmita i ślepy zaułek

Dziś bezpieczeństwo daje nam pełne konto, fajna praca, pasja, a związki mają być łatwe, lekkie i przyjemne. Tylko czy na pewno?

Jesteś w związku i czujesz, że motyle z brzucha dawno już odleciały? Czujesz się jak kosmita, bo ktoś mówi ci, że cię kocha, a ty tego nie czujesz? Może chcesz wejść w nowy związek, ale boisz się, że znów trafisz w ślepy zaułek? Ta konferencja jest dla ciebie - przekonuje Marcin Pawłowski, mediator małżeński i rodzinny.

20 stycznia o godz. 17 w auli św. Filipa "pod ogrodem" przy kościele księży filipinów w Tarnowie Pawłowski poprowadzi otwartą dla wszystkich konferencję zatytułowaną "5pak.miłości".

 

5pak.miłości to konferencja na bazie teorii Garego Chapman'a o pięciu językach miłości. Jest to zasada, która w prosty sposób tłumaczy, dlaczego wiele związków rozpada się po wielu latach, dlaczego często czujemy się niekochani, mimo że najbliżsi autentycznie starają się to robić oraz to - od czego pasowałoby zacząć - w jaki sposób skutecznie komunikować "miłość" rozumianą jako poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, przynależności.

Pawłowski zauważa, że dziś bezpieczeństwo daje nam pełne konto, fajna praca, pasja, a związki mają być łatwe, lekkie, przyjemne i zmysłowe. "Znów się zepsułeś. I wiem co zrobię. Zamienię Ciebie na lepszy model - śpiewa jedna z współczesnych wokalistek. - Tę smutną refleksję należałoby zakończyć pytaniem, jaki wzorzec miłości przekażemy kolejnym pokoleniom - zauważa Pawłowski.

Marcin Pawłowski jest absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, założycielem Batny - pracowni konfliktu i zgody, mediatorem małżeńskim i rodzinnym. Posłuchaj jego zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 20 stycznia w Tarnowie.

5pak miłości - Marcin Pawłowski
Tomasz Kryska

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy