Nowy numer 23/2023 Archiwum

Ma dębowe serce

Ks. Marian Majka, były proboszcz w Dębnie, został uhonorowany przez wójta gminy.

W Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Dębno, podczas której wręczono tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dębno, a także nagrody dla laureatów konkursów „Dębowe Serce” i „Dębińskie Pasje”.

 

Nagrodę Wójta Gminy Dębno „Dębowe Serce” otrzymał ks. Marian Majka, były wieloletni proboszcz w par. św. Małgorzaty w Dębnie.

 

– W czasie swojej posługi kapłan w ogromnym stopniu przyczynił się do rozwoju zarówno samego kościoła, jak i całej parafii. Był zaangażowany w działalność dobroczynną, a także w zachowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

 

Ksiądz Majka zainicjował i nadzorował liczne inwestycje, których realizacja pozwoliła na niezbędną renowację budynku kościoła i terenów wokół niego. Dzięki jego staraniom, kościół w Dębnie jest dziś wizytówką diecezji.

 

Pomimo ogromu pracy w parafii i poza nią – przez wiele lat był równocześnie dziekanem dekanatu w Porąbce Uszewskiej – troszczył się o los swoich parafian, wśród których cieszy się wielkim szacunkiem i poważaniem – czytamy w laudacji.

 

W konkursie „Dębińskie Pasje” kapituła przyznała dwie nagrody, których laureatkami zostały utalentowane sportowo uczennice Zespołu Szkół w Łysej Górze: Amelia Marek z Sufczyna oraz Weronika Najberek z Łysej Góry.

 

Honorowym obywatelem gminy Dębno został artysta plastyk Jerzy Sacha. – Pan Jerzy to prawdziwy człowiek renesansu.

 

Jest uznanym plastykiem, rzeźbiarzem i nauczycielem sztuki, którego prace zdobią obiekty użyteczności publicznej w całym kraju. Jednocześnie, laureat był również utytułowanym sportowcem, a później trenerem i działaczem sportowym, wielokrotnie odznaczanym za swój wkład w rozwój kultury fizycznej w regionie.

 

Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Dębno Jerzemu Sacha jest uhonorowaniem jego ogromnego dorobku na wielu płaszczyznach życia i nieustającego udziału w promowaniu naszej gminy – zapisano w laudacji na cześć Honorowego Obywatela.

 

Laureaci nagród gminy Dębno   Laureaci nagród gminy Dębno
UG Dębno
Po uroczystościach, które uświetnił występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Biadolinach Szlacheckich, rozpoczęła się robocza część sesji. W jej trakcie przyjęto między innymi uchwałę budżetową Gminy Dębno na rok 2017, wieloletnią prognozę finansową, ramowy plan pracy Rady Gminy oraz roczne plany pracy Komisji i Komisji Rewizyjnej Rady.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast