Nowy numer 32/2018 Archiwum

Diabełki nie przeszkodziły przejdź do galerii

I po raz drugi w Bobowej trzej mędrcy złożyli Dzieciątku swoje dary.

Sceną walki między aniołami i diabłami rozpoczął się II Bobowski Orszak Trzech Króli. Jego uczestnicy zebrali się przy szkole podstawowej, skąd trzema drogami udali się w kierunku bobowskiego Betlejem.

Trzy królewskie orszaki spotkały się na bobowskim rynku. Tu odegrane zostało powitanie Trzech Mędrców, którzy już wspólną drogą wyruszyli do celu.

Specjalnym przystankiem była stajenka z żywymi zwierzętami, gdzie królowie pytali pasterzy o drogę do Betlejem.

Nie przeszkodził im w dalszej drodze król Herod, który poprosił, by po oddaniu hołdu nowemu królowi żydowskiemu wrócili do niego i donieśli mu, gdzie znajduje się nowo narodzone Dziecię.

Ostatnia scena - hołdu Trzech Mędrców odbyła się na dziedzińcu kościoła parafialnego w Bobowej, gdzie znajdowała się przygotowana żywa szopka.

Orszak po raz drugi zorganizowali burmistrz Bobowej, parafia Wszystkich Świętych w Bobowej, Bractwo Rycerskie 46. Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa oraz Stowarzyszenie Gryf.

- Pokój i dobro to najważniejsze rzeczy, które powinniśmy w życiu robić. Wydaje mi się, że dzisiaj trudno nam się ze sobą porozumieć, że łatwiej o nienawiść niż o miłość, niż o pokój i dobro. Żeby to zmienić trzeba najpierw zacząć od siebie, o zmiany siebie, by później móc zmieniać innych i świat wokół nas - mówi Dominik z Szymbarku, który na bobowskim orszaku reprezentował gościnnie Wolną Najemną Kompanię Kasztelanii Szymbark.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma