Nowy numer 28/2018 Archiwum

Widowisko w Ołpinach

Orszak Trzech Króli zorganizowali Zespół Szkół oraz stowarzyszenie "Wszystkie dzieci nasze są".

Orszak był wspaniałym widowiskiem i podtrzymaniem tradycji – mówi Karolina Niziołek. Trzej Królowie wyruszyli konno spod szkoły w Ołpinach.

– Orszak prowadzili też strażacy z OSP Ołpiny. Wśród uczestników mogliśmy ujrzeć wielu aniołów, pasterzy i świętych.

Każdy, kto brał udział w tym przedsięwzięciu, sam mógł być jednym z królów dzięki specjalnie przygotowanym koronom.

Po dotarciu do kościoła odbyła się Msza św., w której czynnie uczestniczyli podopieczni stowarzyszenia oraz wolontariusze.

Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie obejrzeliśmy występy uczniów z Ołpin oraz podopiecznych i wolontariuszy stowarzyszenia.

Mogliśmy usłyszeć wiele kolęd i pastorałek w wykonaniu ołpińskiego chóru, Sylwii, Mai oraz Asi.

Po występach wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek i wspólną zabawę – dodaje Karolina.

– Po raz pierwszy uczestniczyłam w orszaku i już na samym początku byłam pod ogromnym wrażeniem tego, co się działo. Nie spodziewałam się, że tak dużo osób weźmie udział w paradzie. Pomimo mroźnej pogody wszyscy z uśmiechem na twarzy maszerowali w pochodzie – mówi Weronika Bąk.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma