Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pokłon limanowskich mędrców przejdź do galerii

Ulicami Limanowej przeszedł III Orszak Trzech Króli.

Pokłon Trzech Króli to wydarzenie, które symbolizuje objawienie prawdy o narodzinach Chrystusa całemu światu. Zapragnęli je uczcić również limanowianie, organizując w tym roku po raz trzeci barwny orszak Trzech Króli.

Orszak wyruszył spod firmy „Plastuś” i przeszedł ul. Matki Boskiej Bolesnej do Rynku. Tu miała miejsce krótka inscenizacja: żywa szopka, przybycie pasterzy, spotkanie Mędrców z Herodem i pokłon trzech króli. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do bazyliki na Mszę św., podczas której odbyło się przyjęcie grupy dziewcząt do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Po niej z kolei miało miejsce wspólne kolędowanie.

"Do szopy, do szopy wszyscy, kto ogrzać pragnie ręce. Z darami, z darami, by odtajało serce" - słowa kolędy, które przyświecały orszakowi, okazały się niezwykle trafne. Mimo siarczystego mrozu i padającego śniegu nie zabrakło dzieci, młodzieży i dorosłych w strojach kolędniczych.

Organizatorami III Limanowskiego Orszaku Trzech Króli było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej oraz Urząd Miasta Limanowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama