Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zapomniana modlitwa

Aż 97 proc. wierzących i praktykujących ojców nigdy nawet nie pomyślało, że można się pomodlić o zdrowie swego dziecka.

Od 11 do 12 lutego w hali sportowej „Jaskółka" w Tarnowie – Mościcach (ul. Traugutta 3) odbędzie się VI Forum Formacyjne „Moc uzdrowienia”.

– Bóg chce, aby zwyczajni ludzie – my wszyscy – błogosławili i modlili się o uzdrowienie za siebie nawzajem w swoich rodzinach, wspólnotach i w całym Kościele – mówi ks. Artur Ważny, dyrektor wydziału nowej ewangelizacji w kurii diecezjalnej w Tarnowie, głównego organizatora forum.

Statystyki pokazują, że że 97 proc. wierzących i praktykujących ojców nigdy nawet nie pomyślało, że można się pomodlić o zdrowie swego dziecka, kiedy ono było chore.

– W przypadku matek jest trochę lepiej, ale i tutaj 80 proc. kobiet nie wie nawet, że taka praktyka powinna być czymś naturalnym w życiu każdego chrześcijanina, tak jak chodzenie do lekarza w przypadku choroby – dodaje ks. Ważny.

Ksiądz zauważa, że współczesny Kościół zatracił cenne dziedzictwo modlitwy o uzdrowienie. Niektórzy twierdzą, że takie sytuacje przytrafiają się tylko incydentalnie i tylko świętym.

Inni, że było to możliwe tylko za czasów Jezusa i Apostołów. Jeszcze inni uważają, że Bóg dokonuje dziś uzdrowień wyłącznie za pośrednictwem medycyny.

Na skutek tych fałszywych przekonań, wielu chrześcijan zwyczajnie nie wie, że we wspólnocie rodzinnej, przyjaciół można się nawzajem modlić o wszystko, także o uzdrowienie.

– Potrzebujemy odnaleźć tę zapomnianą modlitwę. Kiedy zaczniemy się modlić wspólnie z bliskimi i za siebie nawzajem o zdrowie w konkretnych sytuacjach, wtedy Bóg zacznie działać. On potrzebuje tylko naszej wiary i wytrwałości – zwraca uwagę kapłan.

Gośćmi specjalnymi lutowego forum będą o. Remigiusz Recław SJ i Marcin Zieliński oraz grupa „Mocni w Duchu”. Marcin Zieliński jest liderem katolickiej wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic.

Doświadczył szczególnej relacji z Jezusem w 2007 roku. Jest zapraszany jako mówca na konferencje, rekolekcje, fora charyzmatyczne i modlitwy o uzdrowienie nie tylko w Polsce, ale również do innych krajów jak Litwa, Szkocja, Włochy czy USA.

Prywatnie jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, autorem artykułów do czasopism takich jak „Gość Niedzielny”, „Szum z Nieba”, czy „Nasze Inspiracje”.

Drugi gość forum, czyli wspólnota „Mocni w Duchu” już od pięciu lat przyjeżdża wraz z o. Remigiuszem Recławem SJ do Mościc.

– To, co jest udziałem Marcina Zielińskiego, „Mocnych w Duchu”, jak i tysięcy innych chrześcijan, może się także stać twoim udziałem. Bóg wciąż chce uzdrawiać. Podczas Forum, oprócz doświadczenia mocy modlitwy uzdrowienia, dowiesz się także, w jaki sposób sam możesz posługiwać skutecznie i owocnie taką modlitwą w codzienności – podkreśla ks. Artur Ważny.

Organizatorami spotkania są Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie, Wspólnota Domowego Kościoła Parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach oraz Mężczyźni św. Józefa w Tarnowie. Zapisy i więcej informacji na www.forum.moscice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama