Nowy numer 2/2021 Archiwum

Sukcesy w Będzinie

Wśród laureatów Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie jest Trio Wokalne z Gromnika i Kiyrpecki z Łącka.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie jest największą tego typu imprezą. Eliminacje do tego festiwalu odbywają się w ok. 20 ośrodkach i startuje w nich co roku przeszło 20 tys. osób.

Będzin na czas festiwalu nazywany jest polską stolicą kolędy. Podczas trzydniowych przesłuchań, które odbywały się w tym roku od 12 do 14 stycznia, prezentują się najlepsi. Najciekawsze aranżacje można było podziwiać 15 stycznia podczas wieńczącego każdą edycję koncertu galowego, gromadzącego kilkaset widzów i realizowanego z dużym scenicznym rozmachem, o który każdorazowo dbają zaproszeni profesjonalni reżyserzy.

Wśród tegorocznych laureatów znalazły się dwa zespoły z naszego regionu. W kategorii duety i tercety trzecie miejsce zajęło Trio wokalne z Zespołu Szkół w Gromniku. Byli jednak najlepsi, ponieważ w tej kategorii pierwszego i drugiego miejsca nie przyznano. Zespół tworzy Julia Roman z klasy piątej, Magdalena Wójcik z pierwszej gimnazjum i Klaudia Jackowska z drugiej gimnazjum.

- To są wyjątkowe dziewczyny. Nie tylko pięknie śpiewają technicznie, o czym świadczą zajmowane przez nich wysokie lokaty na wielu konkursach i przeglądach, ale podchodzą do tego bardzo emocjonalnie i warto ich słuchać - zachwala uczennice Ewa Białkowska, dyrektor Zespołu Szkół w Gromniku.

Z kolei w kategorii zespoły regionalne i folklorystyczne trzecie miejsce przyznano Zespołowi Folklorystycznemu "Kiyrpecki" z Łącka. Wyśpiewali je sobie takimi kolędami, jak "Przy hornej dolinie", "Na kopie siana" i "Skocmy do Betlejem". Gratulujemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama