Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przynagleni miłością

Nabożeństwo ekumeniczne w Nowym Sączu będzie głównym wydarzeniem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się 21 stycznia o godz. 17 w par. pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu, prowadzonej przez oo. jezuitów.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie chrześcijan. Takie nabożeństwo odbywa się w naszym kościele, sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia drugi raz. Pierwsze odbyło się w 2015 roku. Otrzymaliśmy już potwierdzenie, że we wspólnej modlitwie będą uczestniczyć m.in. księża obrządku rzymsko i grekokatolickiego, ks. Dariusz Chwastek proboszcz wspólnoty ewangelickiej w Nowym Sączu, przedstawiciele zielonoświątkowców - mówi o. Józef Polak SJ, proboszcz par. Ducha Świętego w Nowym Sączu.  

Pod względem wyznaniowym najbardziej zróżnicowanym terenem diecezji tarnowskiej jest Sądecczyzna, gdzie żyją obok siebie katolicy obu obrządków, prawosławni, ewangelicy oraz przedstawiciele innych wspólnot chrześcijańskich.

Coroczne spotkania ekumeniczne stały się tam już tradycją. Odbywają się już od 13 lat każdego roku w innym miejscu. Na wspólnej modlitwie goszczono chrześcijan w Krynicy, Muszynie, a w ostatnich latach w Nowym Sączu.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa od 18 do 25 stycznia, są słowa św. Pawła „Miłość Chrystusa przynagla nas”. Materiały duszpasterskie przygotowano w tym roku w Niemczech.

O poprzednich spotkaniach ekumenicznych pisaliśmy na łamach "Gościa Tarnowskiego":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama