Nowy numer 3/2021 Archiwum

Miało być "Idźcie i głoście"

Jakie będzie nowe hasło 35 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i kto będzie pielgrzymkowym rekolekcjonistą?

Miało być „Idźcie i głoście”. - Najpierw trzeba zacząć od tego, kogo i co mamy głosić - przekonują organizatorzy PPT na Jasną Górę.

Nowy rok duszpasterski w Kościele w Polsce od pierwszej niedzieli Adwentu przebiega pod hasłem „Idźcie i głoście”. Takie też miało być hasło 35 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, ale organizatorzy nieco je zmodyfikowali.

Obecnie brzmi ono „Kim On właściwie jest? (Łk 8,25) Idźcie i głoście!”.

- Tegoroczna pielgrzymka będzie próbą spojrzenia na to, kim był i kim dla mnie jest Jezus. Analizując „drogę” naszego Pana możemy w pełni stawać się Jego uczniami, a zarazem świadkami zdolnymi podjąć wezwanie skierowane do każdego z nas, czyli „Idźcie i głoście”. Jest to wezwanie nie tylko na rok duszpasterski 2017, ale życiowe zadanie, które pozostawił nam Pan po swoim zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu - mówi ks. dr hab. Piotr Łabuda, tarnowski biblista, który będzie przygotowywał materiały na tegoroczną pielgrzymkę. Będzie również pielgrzymkowym rekolekcjonistą.

Pierwszego lutego rozpocznie się konkurs na pielgrzymkowy plakat. Prace - maksymalnie trzy propozycje - będzie można przysyłać na adres pptarnowska@gmail.com. Zwycięzca wyłoniony przez jury otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł. A wyróżniony projekt będzie oficjalnym plakatem 35. już Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama