Nowy numer 22/2020 Archiwum

Tak się bawi Domowy Kościół przejdź do galerii

Jego członkowie już po raz 30. spotkali się na balu w tarnowskim Bristolu.

- Nie byłam na pierwszym, odbył się on w Bristolu w niewielkim gronie, ale już wtedy postanowiono, że takie bale będą organizowane co roku. Początkowo brali w nim udział jedynie członkowie Domowego Kościoła, ale później przychodzili i tacy, którzy nie są związani z Ruchem Światło-Życie na co dzień. Dziś to oni stanowią większość gości - mówi Bogumiła Skórka, która wraz z mężem Józefem od 1992 roku organizują w Bristolu od 30 lat bezalkoholowe bale Domowego Kościoła.

W karnawałowej zabawie 21 stycznia w tarnowskim Bristolu uczestniczyło 88 osób, w tym czterech kapłanów: ks. Wojciech Karpiel, diecezjalny moderator DK, ks. Marian Oleksy CM, proboszcz parafii Świętej Rodziny, ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin kurii diecezjalnej w Tarnowie, oraz ks. Jan Mikulski, były wieloletni diecezjalny moderator DK.

Kilkanaście razy uczestniczyli w tej imprezie państwo Stanisław i Małgorzata Matras z Muchówki. - Dobry lokal, wspaniałe jedzenie, świetna muzyka i wyborne towarzystwo. Zawsze się świetnie bawimy - zachwala pan Stanisław, który podczas balu świętował swoje urodziny.

- Dobrze, że takie bale są organizowane, bo pokazują, że bawić się można także bez alkoholu. To nie on jest źródłem radości, ale wzajemne spotkanie i wspólna zabawa - uważa ks. Wojciech Karpiel, diecezjalny moderator DK. - Ponadto ta inicjatywa pokazuje oblicze Kościoła otwartego, który dba nie tylko o ducha, ale i ciało. To piękny przykład pokazujący światu, że ci, którzy są z Panem Bogiem, są do tańca i do różańca - dodaje kapłan.

Przed 30 laty Kościół Domowy dopiero się rozwijał i nikt nie myślał jeszcze o organizacji takich bali. Tarnowski bal dał iskrę do powstania kolejnych, organizowanych w różnych miejscach diecezji: Nowym Sączu, Limanowej czy Bochni.

Państwu Bogumile i Józefowi Skórkom z parafii Świętej Rodziny dziękowano za zaangażowanie i składano jubileuszowe gratulacje.

Diecezjalna para DK Iwona i Andrzej Bernachowie wraz ks. Wojciechem Karpielem wręczyli podarunki - świecę Ruchu Światło-Życie i szalik kibica Domowego Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama