GN 3/2021 Archiwum

Elektryk, budowlaniec i dentystka przejdź do galerii

Troje świeckich wolontariuszy wyruszyło do Republiki Środkowoafrykańskiej.

Elektryk Jacek Ćwięka oraz budowlaniec Stanisław Majdziński wyruszyli jako wolontariusze do pracy w Bagandou oraz Bouar.

- W Bagandou znajduje się nasz szpital, który potrzebuje naprawy instalacji elektrycznej, natomiast w Bouar generalnego remontu oczekuje diecezjalne centrum duszpasterskie - informuje Wydział Misyjny na stronie Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej.

Elektryk, budowlaniec i dentystka   Od lewej: Stanisław Majdziński, ks. Piotr Boraca, wicedyrektor Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Jacek Ćwięka tuż przed odlotem arch. Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej Wraz z nimi dotarła również do Bagandou dentystka Monika Wieczorek. Na miejscu byli 21 stycznia i od razu zabrali się do pracy. Pan Jacek zaczął od naprawy fotela dentystycznego. Pani Monika od sprzątania i sterylizowania, by być w gotowości na przyjęcie pierwszych pacjentów. "Wielka radość - skaler, który przywiozłam z Polski, działa i mogę zaczynać szkolenie asystentów" - pisze na FB. Spędzi tam 3 miesiące, pracując w szpitalu
a także okolicznych wioskach. Potem kolejne 3 miesiące będzie leczyć pacjentów w Kamerunie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama