Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pojechali do Forli

Młodzi z dekanatu Piwniczna - Zdrój pojechali z rewizytą do włoskich rówieśników, których gościli podczas ŚDM 2016.

Podczas Tygodnia Misyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 w dekanacie Piwniczna - Zdrój gościli m.in. pielgrzymi z włoskiego Forli.

W niedzielę 29 stycznia młodzi z dekanatu Piwniczna - Zdrój pojechali z rewizytą do swych włoskich przyjaciół. W pielgrzymce uczestniczy 49 osób razem z duszpasterzami.

- Włosi zaprosili nas z okazji odpustu ku czci Matki Bożej, patronki miasta Forli - mówi ks. Marcin Niwa z Rytra, który pojechał na pielgrzymkę z ryterską reprezentacją młodych.

Główne uroczystości ku czci patronki miasta odbędą się 4 lutego. Przez kilka dni poprzedzających odpust młodzi pielgrzymi z diecezji tarnowskiej zwiedzają Forli i okolicę. W programie dnia jest codzienna Msza św., spotkania z włoskimi rówieśnikami, wspólne wspominanie Światowych Dni Młodzieży, poznawanie życia duszpasterskiego miejscowej diecezji.

W sobotę polscy pielgrzymi będą uczestniczyć w odpustowej Eucharystii w katedrze we Forli. Mszy św. będzie przewodniczył bp Lino Pizzi.    

  Z dekanatu pojechało do Forli 49 młodych ludzi
forlitoday.it

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma