Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowy prezes Akcji Katolickiej

2 lutego biskup Andrzej Jeż wręczył Robertowi Rybakowi z parafii Szczepanowice nominację na prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

28 stycznia w Tarnowie odbyło się posiedzenie sprawozdawczo wyborcze Rady Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, którą stanowią prezesi parafialnych oddziałów AK. W czasie zebrania wyłoniono kandydatów na nowego prezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Dotychczasowym prezesem była Bożena Kwitowska z Nowego Sącza, której 4-letnia kadencja się skończyła. - Procedura jest taka, że kandydaci na prezesa pochodzą z wyborów Rady Instytutu, ale ostateczną decyzję podejmuje biskup ordynariusz, wskazując spośród trzech wyłonionych w wyborach kandydatów jedną osobę, która będzie prezesem - mówi asystent diecezjalny AK ks. dr Jan Bartoszek.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż zdecydował się powierzyć funkcję prezesa Akcji Katolickiej niepełna 45-letniemu Robertowi Rybakowi z parafii Szczepanowice. Nowy prezes jest żonaty, ma dwóch synów. W Akcji Katolickiej działa od 1997 roku. Od samego początku jest prezesem POAK w Szczepanowicach. - Atutami nowego prezesa są młodość, dyspozycyjność i solidne wykształcenie teologiczne. Przed nowym prezesem Akcji Katolickiej stoją poważne i odpowiedzialne zadania. Myślę tu o mającym rozpocząć się w niedługim czasie V Synodzie Diecezji Tarnowskiej czy też o zadaniach wynikających ze Statutu Akcji Katolickiej w Polsce – mówi ks. dr Jan Bartoszek, asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Nowy prezes Akcji Katolickiej   Prezes Robert Rybak z ks. dr. Janem Bartoszkiem, asystentem kościelnym Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Grzegorz Brożek /Foto Gość - Jako Akcja Katolicka cały czas mamy niezmienne zdanie, które powierzył nam św. Jan Paweł II erygując AK: formacja wewnętrzna, tworzenie wspólnoty i dawanie świadectwa. Plan naszego działania w tym względzie się nie zmienia, tak na poziomie diecezjalnym jak i na poziomie każdej parafii w której jest oddział Akcji Katolickiej – mówi prezes Robert Rybak. Przyznaje że dużym wyzwaniem jest przygotowywany V Synod Diecezjalny. – Będziemy chcieli, zgodnie z życzeniem biskupa tarnowskiego, angażować się mocno w jego prace. Poza tym wyzwaniem naszym jest rozwijanie Akcji Katolickiej i praca nad tym, by przyciągnąć do niej młodych ludzi – mówi prezes Rybak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama