Nowy numer 2/2021 Archiwum

Towarzyszmy cięrpiącym

11 lutego będziemy przeżywać XXV Światowy Dzień Chorego.

- Dzień ten jest okazją do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych, a ogólniej rzecz biorąc cierpiących. Jednocześnie zachęca tych, którzy poświęcają się na ich rzecz, począwszy od ich rodzin, pracowników służby zdrowia i wolontariuszy, do dziękowania za otrzymane od Pana powołanie towarzyszenia chorym braciom – pisze w orędziu na Światowy Dzień Chorego papież Franciszek.

W diecezji główne obchody tego dnia odbędą się w Tarnowie. W prowadzonej przez Caritas Diecezji Tarnowskiej Placówce Pielęgnacyjno-Opiekuńczej przy ul. Starodąbrowskiej biskup tarnowski Andrzej Jeż o godz. 17 ma przewodniczyć Mszy św. 

Także w „polskim Lourdes”, czyli sanktuarium w Porąbce Uszewskiej odbędą obchody, połączone z uroczystością odpustową. Główna uroczystość rozpocznie się czuwaniem modlitewnym o godz. 15. Mszy św. koncelebrowanej o 16.30 przewodniczył będzie ks. dr hab. Tadeusz Pabian. Po Mszy św. wierni przejdą w procesji z lampionami do groty, gdzie udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo. W dniu odpustu w sanktuarium Msze św. będą również sprawowane o 7.00 i 10.00.

- My wszystkich chorych i starszych, cierpiących zapasamy na godz. 10 do kościoła parafialnego na Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Popołudniu zaś o godz 17 będziemy modlić się na Mszy św., a po niej pójdziemy z figurą Matki Bożej do naszej Groty Lourdzkiej, która w tym roku będzie mieć 5 lat – mówi ks. Bogusław Czech, proboszcz ze Straszęcina koło Dębicy.

Galerię z diecezjalnych obchodów w 2016 roku w Mielcu zamieściliśmy tutaj: Dzień Chorego w Mielcu.

Rok wcześniej diecezjalne obchody miały miejsce w Jadownikach Mokrych. Galerię znajdziecie tu: Dzień Chorego w Jadownikach Mokrych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama