Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kapelan Franciszka

Papież Franciszek nadał tytuł kapelana Jego Świątobliwości ks. Józefowi Trzópkowi, emerytowanemu proboszczowi z Łącka.

Uroczystość odbyła się 2 lutego, kiedy biskup tarnowski Andrzej Jeż przekazał papieski dokument podnoszący kapłana do godności kapelana Jego Świątobliwości.

- Serdecznie gratulujemy księdzu prałatowi tego wyróżnienia i życzymy, by w dalszym ciągu tak owocnie i gorliwie służył Panu Bogu i Kościołowi. Życzymy również, by nie zabrakło mu zdrowia i sił - mówi ks. dr Janusz Paciorek, proboszcz parafii w Łącku, gdzie mieszka ks. Trzópek.

Ks. Józef Trzópek urodził się w Słopnicach w lutym 1943 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1967 roku. W życiu kapłańskim był proboszczem w Pogwizdowie koło Bochni i Szerzynach. Od 1985 roku do 2013, a zatem do przejścia na emeryturę, łącznie przez 28 lat, proboszczował w Łącku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma