Nowy numer 25/2018 Archiwum

Odszedł do domu Ojca

Nie żyje ks. Bolesław Bawiec, emerytowany proboszcz parafii Zagórzany.

Śp. ks. Bolesław Bawiec zmarł 7 lutego 2017 roku. Miał 70 lat. Urodził się 10 czerwca 1946 roku w Jodłowej. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 30 maja 1971 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Wojakowa, Brzesko - NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła oraz Piwniczna-Zdrój. W latach 1981-1991 był proboszczem parafii Gładyszów, a w latach 1991-2016 proboszczem parafii Zagórzany. Po złożeniu urzędu proboszcza pozostał w parafii Zagórzany w charakterze rezydenta. 

Wprowadzenie ciała śp. księdza Bolesława do kościoła parafialnego w Zagórzanach będzie we środę 8 lutego o godz. 16. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Zagórzanach odprawiona zostanie we czwartek 9 lutego o 14.30, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma