Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zerwany Kłos

Film o bł. Karolinie od piątku można zobaczyć w kinach w Tarnowie i Nowym Sączu, a od 3 marca w Tuchowie.

„Zerwany Kłos” to dramat historyczny o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Film Witolda Ludwiga wejdzie na ekrany polskich kin 17 lutego. W rolę błogosławionej wcieliła się Aleksandra Hejda, natomiast jej ojca zagrał Dariusz Kowalski.

Film jest dziełem studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. - Wszystkich nas łączy pragnienie nowej ewangelizacji świata poprzez kulturę, w tym także poprzez film. Mamy świadomość ogromnej potrzeby kształcenia i wychowania młodzieży w duchu tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, a także rozwoju świadomości obywatelskiej i patriotycznej - podkreślają twórcy filmu z Fundacji Lux Veritatis.

Film „Zerwany kłos” został zaprezentowany publiczności wczesną jesienią 2016 r. na zakończenie jubileuszowych obchodów 100. rocznicy śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Premiera była zarazem wotum wdzięczności za dar spotkania z Ojcem św. Franciszkiem w Polsce podczas ŚDM.

Do dystrybucji kinowej trafi 17 lutego. "Zerwany Kłos" będzie można zobaczyć w Nowym Sączu w kinie "Sokół" od 17 lutego do 2 marca, w tarnowskim kinie "Marzenie" będzie grany od 17 do 26 lutego, a od 3 do 8 marca w kinie "Promień" w Tuchowie. Film można zobaczyć także w kinie "Galaktyka" w Mielcu 18, 19 i 22 lutego o godz. 18.15. W kinie "Regis" w Bochni będą grać "Zerwany Kłos" od 10 marca.

"Zerwany Kłos", reż. Witold Ludwig, prod. Fundacja Lux Veritatis, Polska, 2016, czas: 95 min. Zobacz trailer filmu: 

ZERWANY KŁOS - ZWIASTUN
KONDRAT-MEDIA

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama