Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Facebook tego nie zastąpi

Na spotkania potrafi przyjść nawet kilkadziesiąt osób. Skąd taki fenomen?

Kuba Liszowski działa w grupie apostolskiej, śpiewa również w zespole muzycznym, który aktualnie poszukuje dla siebie nazwy, ale już można go usłyszeć podczas nabożeństw i Mszy św. nie tylko dla młodzieży.

– Próbujemy pokazać, że jesteśmy, działamy, chcemy pomóc też ludziom w modlitwie. Wrażenie robimy chyba dobre, bo nawet na ulicy zdarza nam się usłyszeć życzliwe słowo za to, że nas widać i słychać – mówi Kuba. O aktywności młodych świadczy też wydany w ubiegłym roku kalendarz przygotowany przez grupę. – Umieściliśmy przy poszczególnych miesiącach wybrane kapliczki z naszej parafii, a na końcu kalendarza galerię zdjęć z naszej działalności – dodaje Kuba. Rozeszło się aż 500 egzemplarzy. – Teraz myślimy nad następnym – uśmiecha się Tomek Gabryś. Tomek też należy do grupy i zespołu. – Podstawą istnienia grupy młodzieżowej przy parafii jest formacja ducha. Na spotkania często przychodzi nawet do kilkudziesięciu osób, tak że trudno nam pomieścić się w sali; niektórzy muszą stać, ale mimo to przychodzą. Spotkania to odskocznia od codziennego życia, nauki. Okazuje się, że na co dzień nie mamy ze sobą takiego kontaktu jak w grupie, gdzie możemy się lepiej poznać, zawiązać przyjaźnie, modlić się i bawić – mówi Tomek. Młodzi zauważają, że media społecznościowe nie potrafią zastąpić osobistej rozmowy, spotkania z rówieśnikami. – Mogą pomóc, ale żaden Facebook nie da tego, co przeżywamy wspólnie na spotkaniach – podkreślają Kuba i Tomek. Na początku minionych już ferii młodzi z parafii Barcice zaprosili rówieśników z dekanatu i spoza niego na spotkanie poświęcone czystości. Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Adamczyk, rekolekcjonista starosądeckiej Opoki, który wygłosił do młodych konferencję o tym, jak zachować czyste serce. Po modlitwie w kościele odbyła się także zabawa karnawałowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma