Nowy numer 25/2018 Archiwum

Co roku więcej

Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej podsumowało tegoroczną akcję Kolędników Misyjnych.

Jak informuje Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej, tegoroczna akcja Kolędników Misyjnych została przeprowadzona w prawie 420 parafiach. Wzięło w niej udział ponad 21 tysięcy dzieci, które odwiedziły ok. 150 tys. mieszkań i domów. Zebrano ponad 1 mln 600 tys. zł.

Akcja Kolędników Misyjnych odbyła się już po raz dwudziesty czwarty. Od początku organizatorzy obserwują jej rozwój. Rozpoczęła się w roku 1993 w 12 parafiach. Od tego czasu liczba parafii ciągle wzrasta, podobnie jak zebrana przez ponad 21-tysięczną armię dzieci kwota.

Z kolędowaniem wiąże się także radość dzieci, że mogą pomóc swoim rówieśnikom w wielu biedniejszych regionach świata. Głosząc wieść o narodzeniu Jezusa w swoich parafiach, z przekazem docierają na krańce świata, a przy tym i sami przybliżają się do Chrystusa i Kościoła.

W tym roku diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych odbyło się w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Zdjęcia z tego spotkania zobacz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma