Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jak żyją zakonnice?

Będzie to można zobaczyć w czasie „Dnia otwartego”, który organizują siostry józefitki.

- Nasze Zgromadzenie Sióstr św. Józefa przeżywa Rok Powołaniowy. Jedną z inicjatyw podjętych w tym czasie jest organizacja „dni otwartych drzwi”, aby każdy kto chce mógł zobaczyć jak mieszkamy, jak żyjemy. Aby mógł spotkać się z siostrami, przekonać się jak wygląda życie za klauzurą – mówi s. Marcina Kapustka, józefitka. 

Najbliższy dzień otwartych drzwi odbędzie się we wtorek 21 lutego. Dom prowincjalny sióstr józefitek przy ulicy Mościckiego 34 w Tarnowie będzie można odwiedzać od godziny 9.00 do 17.00. Już zapowiedziały się grupy młodzieży, które chcą zobaczyć życie za klauzurą. 

Z okazji Roku Powołaniowego siostry będą organizować także specjalne czuwania modlitewne, prelekcje, dni skupienia i spotkania z młodzieżą. W tarnowskim domu prowincjalnym mieszka ok. 50 sióstr. Tarnowskie józefitki prowadzą m.in. przedszkole, organizują rekolekcje, pomagają bezdomnym i biednym. U sióstr józefitek znajduje się także „Okno życia”. Zakonnice katechizują, opiekują się chorymi, prowadzą grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej, pracują w Caritas i w Wyższym Seminarium Duchownym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama