GN 3/2021 Archiwum

Katechezy w katedrze

Nie jest istotne to, czy katechumenat jest przed czy po chrzcie, ważne żeby był.

Wspólnota neokatechumenalana z Nowego Sącza rozpoczęła w katedrze cykl 15 katechez, które odbywają się w środy o 18.45 i w niedziele o 16.00.

- Chcemy pokazać ABC chrześcijaństwa. Katechumenat jest związany z sakramentem chrztu, będącego bramą, dzięki której każdy z ochrzczonych może wejść do rodziny dzieci Bożych. Może, jeśli tylko chce - mówi Jan Struzik z wspólnoty neokatechumenalnej w Nowy Sączu. Zauważa, że to ziarenko życia Bożego otrzymane na chrzcie, często w nas nie wzrasta.

Wśród ochrzczonych nie brakuje osób, które nie uczęszczają nawet na niedzielną Mszę św. Podczas ostatniej katechezy Monika Struzik zachęcała uczestników do większego zaangażowania w ewangelizację. - Kościół jest misyjny z natury - przypominała, wskazując, by iść nie tylko do tych, którzy Jezusa nie znają, ale i do tych, którzy tę wiarę stracili.

- Oni patrzą na nas, obserwują nas i oceniają. Powinniśmy im pokazać piękno chrześcijaństwa, piękno Kościoła, piękno Jezusa Chrystusa - namawiała.

Neokatechumenat przy parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu istnieje od blisko 25 lat. Jego członkowie skupieni są w czterech wspólnotach, będących na różnych etapach Drogi Neokatechumenalnej.

- Chcemy katechumenat przeżywać tak, jak to czynili pierwsi chrześcijanie, tyle że oni przechodzili tę drogę przed chrztem, otrzymując go jako pieczęć potwierdzającą życie wiarą, a my otrzymujemy chrzest niejako awansem. Nie jest istotne to, czy katechumenat jest przed czy po chrzcie, ważne żeby był - przekonuje Jan Struzik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama