Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ponad 100 szkół

Diecezjalna Rodzina Szkół Świętych i Błogosławionych ma nowego koordynatora.

Bp Andrzej Jeż spotkał się z dyrektorami Diecezjalnej Rodziny Szkół Świętych i Błogosławionych.

Nowym koordynatorem tej rodziny z ramienia świeckich została Lucyna Jamka, dyrektor Zespołu Szkół im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach k. Tuchowa. Diecezjalnym asystentem rodziny jest ks. Janusz Maziarka, proboszcz w Radłowie.

W planach rodziny szkół jest organizacja wspólnych spotkań dwa razy w roku. – Jesienią dla dyrektorów, a wiosną z udziałem uczniów. Spotkania miałyby się odbywać w różnych szkołach należących do rodziny – mówi Lucyna Jamka.

Dyrektorzy chcą również, by powstało logo rodziny szkół oraz specjalne świadectwo przynależności do wspólnoty placówek, którym patronują święci i błogosławieni.

Diecezjalna Rodzina Szkół Świętych i Błogosławionych została powołana do życia 3 maja 2007 roku dekretem biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca.

Należą do niej szkoły, które mają za patronów osoby uznane przez Kościół za święte i błogosławione, ale są tu też placówki, którym kandydują kandydaci na ołtarze, a także inne osoby związane z Kościołem i szczególnie dla niego i ojczyzny zasłużone.

Celem działalności Rodziny jest zachowanie i owocne korzystanie z bogatego dziedzictwa Patronów poprzez wspólne opracowywanie programów wychowawczych, a także podejmowanie inicjatyw mających na uwadze ich życie i działalność.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama