Nowy numer 2/2021 Archiwum

Świadek i misjonarz przejdź do galerii

W Tarnowie trwa dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

W dniu skupienia, który rozpoczął się Mszą św. w kościele księży filipinów w Tarnowie, biorą udział nadzwyczajni szafarze Komunii św. z dekanatów: Bochnia Wschód, Bochnia Zachód, Brzesko, Ciężkowice, Czchów, Lipnica Murowana, Ołpiny, Porąbka Uszewska, Radłów, Szczepanów, Szczucin, Tuchów, Uście Solne, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno. Mszy św. przewodniczył ks. prał. Bolesław Margański, opiekun nadzwyczajnych szafarzy w diecezji tarnowskiej.

W homilii, nawiązując do hasła obecnego roku duszpasterskiego: "Idźcie i głoście" i jego patronów: Matki Bożej Fatimskiej i św. Brata Alberta, ks. prał. Bolesław Margański wskazywał, że świadectwo i misja to podstawowe zadania dla całego Kościoła. - Wszyscy jesteśmy apostołami, nie tylko papież, biskupi, księża, osoby zakonne czy katecheci - mówił, przypominając słowa św. Jakuba, że nasza wiara bez uczynków jest martwa.

- Trzeba nam serdecznie dziś modlić się, byśmy byli apostołami Chrystusa, którzy będą mówić: "Panie, zarówno w pogodny dzień, jak i wśród mroków nocy pragniemy wiernie trwać w służbie" - mówił, zwracając się do nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. i zauważając, że ich posługa jest bardzo piękna i pożyteczna, bo dzięki niej ludzie otrzymują to, na co czekają - "światło Boże, Bożą miłość, dar Eucharystii".

Każdy z nadzwyczajnych szafarzy mógłby to pewnie potwierdzić, jak ważne dla chorych i starszych jest to, że mogą przyjąć Komunię św. w każdą niedzielę. - W naszej parafii ludzie są bardzo wdzięczni, że przychodzimy do nich z Panem Jezusem, i mówią o tym praktycznie podczas każdych odwiedzin oraz zapraszają, by przyjść do nich także za tydzień - mówi Kazimierz Zieliński, nadzwyczajny szafarz Komunii św. z parafii w Porąbce Uszewskiej.

Druga część dnia skupienia odbywa się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Tam wykłady wygłoszą ks. prof. dr hab. Henryk Szmulewicz, który będzie mówił na temat wielkich religii świata, oraz ks. dr Jacek Soprych, który omówi podobieństwa i różnice między katolikami a wyznawcami Kościoła prawosławnego. Następnie ks. Stanisław Bilski, kustosz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, oraz ks. Bolesław Margański będą mówić o dzieciach i tajemnicach fatimskich.

Kolejne dni skupienia odbędą się 11 marca w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu dla szafarzy z regionu sądeckiego (dekanaty: Bobowa, Grybów, Krościenko, Krynica, Limanowa, Łącko, Łużna, Nowy Sącz Centrum, Nowy Sącz Wschód, Nowy Sącz Zachód, Piwniczna, Ropa, Stary Sącz, Tymbark, Ujanowice).

Ostatni dzień skupienia będzie miał miejsce 18 marca w Tarnowie w kościele księży filipinów i w auli WSD dla kolejnej grupy regionu tarnowskiego (dekanaty: Dąbrowa Tarnowska, Dębica Wschód, Dębica Zachód, Mielec Południe, Mielec Północ, Pilzno, Pustków Osiedle, Radomyśl, Tarnów Południe, Tarnów Północ, Tarnów Wschód, Tarnów Zachód).

W diecezji tarnowskiej jest ok. 900 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Kurs dla nowych kandydatów planowany jest w tym roku w soboty (25 marca oraz 1, 8, 22 i 29 kwietnia) oraz zakończenie - 6 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama