25 lutego w tarnowskich Mościcach odbył się najlepszy karnawał w mieście.
"Najlepszy karnawał w mieście", jak młodzi z Mościc określili wydarzenie, rozpoczął się Mszą św. i uwielbieniem w mościckim kościele. Przewodniczył jej ks. Artur Mularz, a homilię wygłosił ks. Michał Dziewit z Pleśnej.
Przekonywał, że choć tym, co łączy wszystkie niemal filmy, jest życie, to jednak ono samo filmem już nie jest; nie można uciec od swoich zobowiązań i też nie wszystko w nim jest piękne i łatwe. Jak zauważył, odwołując się do Ewangelii, tym, co uzdrawia i zmienia ludzkie życie, jest dotyk Jezusa.
- Co zrobić, żeby dotyk Jezusa poczuć? Odzyskać tożsamość? - pytał ks. Dziewit. Odpowiadając, odwoływał się do filmów, m.in. "Gladiatora" czy "Królestwa niebieskiego". Wcześniej z kolei powoływał się na takie tytuły, jak "Matrix", "Avatar", "Wanted", "Incepcja" czy "Titanic". Wszystkie one pojawiły się w związku z tematem karnawału - jego uczestnicy mieli bowiem przebrać się za jednego z bohaterów filmowych.
- Nie było to zamierzone, ale trafiłem w dziesiątkę, choć strój wyszukałem dopiero wczoraj - mówi o swoim przebraniu zainspirowanym filmem "Gladiator" Mateusz Piwowarczyk z Mościc. - Lubię ten film. Maximus był mężnym i odważnym człowiekiem i dobrze czuję się w jego roli - dodaje Mateusz, któremu towarzyszy Myszka Mini. - Przeglądnęłam wszystkie sukienki, jakie miałam, i akurat Mini przyszła mi do głowy. Cały czas w dzieciństwie oglądałam Myszkę Miki - przyznaje Gabrysia Niemiec.
Zabawę karnawałową w Mościcach poprowadzili wodzireje z Imprateam Beata Malec-Suwara /Foto Gość Na bal, który odbył się w pobliskiej szkole, przybyła cała Drużyna Pierścienia, Napoleon Bonaparte, Merida Waleczna, Kłapouchy, Pocahontas, Pan Tadeusz, pani Alutka z Rodziny Zastępczej, Doctor Who, Gandalf, Esmeralda z Dzwonnika z Notre Dame, a także kilka elfów i paru ojców Mateuszów. W większość tych postaci wcieliła się młodzież z Mościc, choć nie brakowało także gości z innych tarnowskich parafii, z Pleśnej, Zgłobic, z Błonia, Pogórskiej Woli, Rutki, Szynwałdu, Łękawicy, Trzemesnej, Dębna, Tuchowa i Dąbrowy Tarnowskiej.
Zabawę i tańce poprowadzili wodzireje z Grupy Imprateam.