Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jezus i Jego brat

Obraz "Ecce Homo" oraz relikwie św. Brata Alberta będą peregrynować po diecezji tarnowskiej.

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski poświęcił 28 lutego 2017 roku w krakowskiej kurii portrety św. Brata Alberta oraz obrazy „Ecce Homo”, które wraz z relikwiami świętego będą peregrynować po polskich parafiach.

Wydarzenie to stanowi element obchodów Roku św. Brata Alberta i organizowane jest przez siostry albertynki oraz Rycerzy Kolumba.

W Roku św. Brata Alberta Zgromadzenie Sióstr Albertynek oraz Rycerze Kolumba w Polsce podjęli współpracę w sprawie peregrynacji relikwii świętego i obrazów „Ecce Homo” oraz Brata Alberta w parafiach, w których obecni są Rycerze Kolumba.

– Współpraca ze Zgromadzeniem Sióstr Albertynek w ramach tak ważnego wydarzenia to zaszczyt i wyróżnienie, że po Roku Miłosierdzia i po spotkaniu papieża Franciszka z młodzieżą możemy kontynuować dzieła, które od wielu lat Rycerze Kolumba realizują na całym świecie – powiedział KAI Andrzej Anasiak, delegat stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce.

Jak podkreślił, w ramach współpracy Rycerze Kolumba chcą podjąć konkretne działania, dlatego peregrynacji będzie towarzyszyła zbiórka koców i pościeli dla noclegowni prowadzonych przez albertynki.

Obraz św. Brata Alberta   Obraz św. Brata Alberta
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
– Pragniemy zrobić coś, co będzie bliskie idei działalności św. Brata Alberta. Dlatego zachęcamy do tego, by uczestniczyć w duchowym przeżywaniu tego wydarzenia, ale jednocześnie chcemy bardzo mocno powiązać to z konkretnym dziełem miłosierdzia – powiedział Anasiak.

Peregrynacja będzie odbywać się w każdej z 92 parafii w Polsce, w której są Rycerze Kolumba, a także w parafiach sąsiednich, w których nie ma jeszcze rad lokalnych, ale parafia wyrazi takie zainteresowanie.

Peregrynacja obejmuje kilkudniowy program modlitewny w poszczególnych parafiach oraz ogólnopolską akcję charytatywną, zbiórkę koców i pościeli dla noclegowni prowadzonych przez siostry albertynki. Kulminację peregrynacji i towarzyszącej jej akcji stanowić będzie pielgrzymka Rycerzy Kolumba i ich rodzin do Częstochowy.

W diecezji tarnowskiej obraz i relikwie odwiedzą Dębicę oraz Tarnów. Program peregrynacji jest następujący:

 • Rada nr 15726 w Dębicy (par. Miłosierdzia Bożego)
  Termin: 25 marca do 1 kwietnia 2017
 • Rada 16100 w Tarnowie (przy duszpasterstwie trzeźwości)
  Termin: 1 do 8 kwietnia 2017
 • Rada 16181 w Tarnowie (par. Miłosierdzia Bożego)
  Termin: 8 do 22 kwietnia 2017 (z uwagi na Święta Wielkanocne)
 • Rada 15915 w Tarnowie (par. bł. Karoliny Kózkówny)
  Termin: 22 do 29 kwietnia 2017
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama