Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zmarł ks. Władysław Januś

Był emerytowanym proboszczem w parafii Dąbrówki Breńskie.

Ks. Władysław Januś urodził się 28 stycznia 1940 roku w Zalasowej. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 28 czerwca 1964 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Szczepanów, Mielec – św. Mateusza, Tarnów – św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej, Tuchów – św. Jakuba.

W roku 1974 został mianowany rektorem kaplicy w Buchcicach, a w latach 1980 – 1984 pełnił urząd proboszcza parafii Buchcice. W latach 1984 – 2001 pełnił urząd proboszcza parafii Olesno, następnie w latach 2001 – 2010 urząd proboszcza parafii Dąbrówki Breńskie. Po złożeniu urzędu proboszcza mieszkał jako rezydent w parafii Pasierbiec, a później w parafii Polna. Od roku 2014 mieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

Msza święta w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie zostanie odprawiona w poniedziałek 6 marca o godz. 9.

Wprowadzenie ciała śp. ks. Władysława do kościoła parafialnego w Dąbrówkach Breńskich odbędzie się w poniedziałek 6 marca o godz. 10.30. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Dąbrówkach Breńskich zostanie odprawiona w poniedziałek 6 marca o godz. 12., po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma